Pucharowe zamieszanie. Kolejne rundy za nami.

Za nami kolejne rundy regionalnego Pucharu Polski. Jedynie w okręgu malborskim nie grano, bo tam finałowa czwórka czeka już na spotkania wiosenne. W okręgu gdańskim i słupskim zanotowano kilka niespodzianek, co z pewnością spowodowane było brakiem skompletowania optymalnych składów na mecze pucharowe.

Puchar Polski (Gdańsk)

Nie obyło się bez niespodzianki, jaką z pewnością jest wysoka wygrana Polonii Gdańsk nad Kaszubią Kościerzyna. Z pewnością wpływ na wyniki miała data i godzina rozgrywania niektórych spotkań. W następnej rundzie zobaczymy aż trzech piątoligowców, jeden czwartoligowiec i trzech trzecioligowców.

Wyniki V rundy:

GKS Przodkowo(III)– KS Chwaszczyno(III) 5:2

Czarni Pruszcz Gdański(V)– Stolem Gniewino(IV) 6:2

Orlęta Reda(V) –Arka II Gdynia(III)1:3

Cartusia Kartuzy(III) –Bałtyk Gdynia(III)1:3

Wierzyca Pelplin(III)– Lechia II Gdańsk(III) 2:1

Polonia Gdańsk(V)– Kaszubia Kościerzyna(III) 4:1

Meteor Pinczyn(V) –GOSRiT Luzino(IV)1:3

Olimpia Osowa(V) – wolny los

Zwycięzcy : GKS Przodkowo, Czarni Pruszcz Gdański, Arka II Gdynia, Bałtyk Gdynia, Wierzyca Pelplin, Polonia Gdańsk, GOSRiT Luzino i Olimpia Osowa awansowały do kolejnej rundy. Utworzą w niej pary, a zwycięzcy kolejnej rundy połączą się z czwórką zespołów z okręgu Malbork i Słupsk.

Puchar Polski (Malbork)

Z racji małej ilości drużyn biorących udział w rozgrywkach PP, finałową czwórkę już poznaliśmy. I tak na wiosnę w kolejnej rundzie zagrają:

Żuławy Nowy Dwór Gdański(V)

Relax Ryjewo (klasa B)

Powiśle Dzierzgoń(IV)

Rodło Kwidzyn(IV)

Puchar Polski (Słupsk)

W tym kręgu mamy najwięcej zamieszania. Początkowo kolejna runda PP miała zostać rozegrana na wiosnę jednak władze związku doszły do wniosku, że jeszcze jesienią kluby muszą rozegrać kolejną rundę. I się zaczął cyrk. Kluby nie mogły porozumieć się co do godziny i terminu. Niektóre mecze dokończone zostaną po zakończeniu rundy jesiennej, o ile aura na to pozwoli. Część spotkań grano wczoraj, ale widząc jakie padały wyniki, można twierdzić, że potencjalni faworyci jechali na swoje mecze w bardzo okrojonych składach. Start Miastko z kolei oddał swój mecz walkowerem.

Gryf Słupsk z kolei na swojego rywala musi poczekać do 11 listopada, gdyż dopiero wtedy zostanie rozegrane spotkanie III rundy Rowokół Smołdzino - Sokół Szczypkowice.

Wyniki IV rundy:

Dąb Kusowo(klasa A)– Anioły Garczegorze(IV) 6:0