Pierwsze zwycięstwo Gryfa Tczew nad naszą drużyną i siódma porażka w lidze

Gryf Tczew- Wiked/GOSRiT Luzino 1:0 ( 0:0)

Siódmą ligowa porażkę zanotowali zawodnicy Wiked/GOSRiT Luzino, którzy w sobotę 7 listopada w ramach 14 kolejki IV ligi, przegrali w Tczewie z młoda drużyna Gryfa 0:1. Jedyny gol padł w 73 minucie po rzucie rożnym, kiedy to Michał Pietrzyk pokonał strzałem z głowy bardzo dobrze broniącego Roickiego.

W pierwszej połowie meczu byliśmy świadkami bardzo otwartego spotkania, w którym główne role odegrali obydwaj bramkarza. Zwłaszcza zastępujący w bramce Wikędu Prangę, Michal Roicki co rusz dalekimi wybiegami zatrzymywał ruchliwych napastników Gryfa. Warty odnotowania jest fakt , że czterokrotnie, że w tej części meczu, wybronił on sytuacje sam na sam. Swoje szanse na gola mieli też luzińscy piłkarze, ale i tutaj bramkarz gospodarzy był zapora nie do przebycia. Najlepsza okazję miał dla nas grający trener, Wojciech Pieta, który po najładniejszej akcji meczu przegrał pojedynek sam na sam z bramkarze Gryfa.

Po przerwie mecz stal się mniej otwarty , ale nadal nie brakowało spięć pod obydwoma bramkami. Decydująca akcje meczu rozegrali jednak gospodarze, zdobywając gola po rzucie rożnym, autorstwa Pietrzyka. Bramka ta przypominała wile innych, które z podobną łatwością traciliśmy we wcześniejszych spotkaniach.

Po tym golu do ataku ruszył Wikęd, ale mimo kilku na prawdę dogodnych sytuacji ostatecznie przegrał ten pojedynek 0:1 co pogorszyło i tak trudna sytuację naszej drużyny w ligowej tabeli.

Skład Wiked/GOSRiT: Roicki- Bank, Sobczynski, Maszota, Dąbrowski- Rutkowski ( 46 Graczyk), Piątek, Pięta, Mienik Adrian ( 46 Roppel) – Mienik dariusz, Opłatkowski ( 75 Tobiaski)