Nieskuteczny Wiked minimalnie słabszy od lidera

W sobotę 17 października 2015 roku w ramach 11 kolejki IV ligi Wikęd/GOSRiT Luzino podejmował na własnym boisku niepokonanego lidera Rodło Kwidzyn. Po meczu stojącym na wysokim poziomie minimalnie lepsi okazali się przyjezdni, którzy po golu zdobytym w 55 minucie przez Mateusza Górkę , który sprytnym strzałem z głowy pokonał wprowadzonego po przerwie Roickiego , wygrali ten pojedynek 1:0.

Nie była to łatwa przeprawa dla lidera, bo to podopieczni trenera Wojciecha Pięty stworzyli sobie lepsze sytuację do zdobycia gola. Najlepsze z nich w pierwszej połowie miał Opłatkowski, który nie umiał zakończyć skutecznym strzałem kombinacyjnych akcji swojej drużyny, wdając się niepotrzebny drybling będąc kilka metrów od bramki gości.

W drugiej części meczu zwłaszcza po zdobyciu gola przez gości, Wikęd atakował z jeszcze większym rozmachem, ale nie zdołał wykorzystać kilku okazji, z których najlepsze mieli Maszota oraz Sobczyński. Goście w tej części gry ograniczyli się tylko do rozbijania naszych ataków, często faulując, za co zostali ukarani kilkoma żółtymi kartonikami, w tym w 83 minucie drugie upomnienie a w konsekwencji czerwona kartkę otrzymał Szarpak .

Mimo porażki postawa naszej drużyny mogła się podobać i gdyby drużyna Wikędu, kierowana dzisiaj po profesorsku przez Piątka z taką determinacja i pomysłem walczyła w innych spotkaniach ich sytuacja w ligowej tabeli była by zdecydowanie lepsza.

Kolejne spotkania nasza drużyna rozegra w dalekim Przechlewie z co raz lepiej grająca Brdą. Mecz ten rozegrany będzie w najbliższa sobotę o godz. 14.00. Warto dodać, że w ubiegłym sezonie mieliśmy okazję spotkać się w naszym najbliższym przeciwnikiem, kiedy to w finale wojewódzkiego Pucharu Polski przegraliśmy z wtedy jeszcze V ligowa Brdą.

Skład Wiked/GOSRiT: Pranga ( 46 Roicki)- Bank, Maszota, Sobczyński, Dąbrowski – Mienik Darek, Piątek, Tobiaski, Mienik Adrian ( 65 Miszka, 78 Roppel)- Opłatkowski ( 75 Pliński), Rutkowski