KP już 630 minut bez straconej bramki. Ważna wygrana Pogoni w Ustce. Podsumowanie 15 kolejki.

Zaledwie trzy odpoczynku mieli czwartoligowcy po ostatniej kolejce. W środę 11 listopada rozegrali już 15 serię spotkań. Najwięcej bramek padło we Władysławowie, gdzie MKS wysoko przegrał z liderem Rodłem Kwidzyn aż 0:7. Drużyna MKS-u przegrała ostatnie 5 spotkań i straciła aż 26 bramek! W Gdańsku Jaguar rozbił Gryfa 2009 Tczew, choć wydawało się, że Tczewianie po dwóch ostatnich zwycięstwach wrócili do stabilnej formy. W Ustce Jantar nie sprostał Pogoni Lębork. W meczu tym sędzia odgwizdał aż 3 rzuty karne, wszystkie skutecznie wykonane. GOSRiT Luzino wygrał u siebie z Aniołami Garczegorze. Po tej porażce goście spadli na przedostatnie miejsce i szykuje się na gorącą zimę w Garczegorzu. Niespodziewanie zakończył się mecz w Pelplinie. Centrum pokonało faworyta tego spotkania, Powiśle Dzierzgoń 2:0. Zwycięstwo o tyle ważne, że pozwoliło gospodarzom złapać kontakt z dolną częścią tabeli. Powiśle po tej porażce spadło na 3 miejsce w tabeli. Nie było niespodzianki w Borzytuchomiu. Zawisza podejmował innego beniaminka, Brdę Przechlewo i uległ 2:5. Brda imponuje wysoką formą i ostatnie 5 spotkań nie przegrała. Swój własny rekord bije z kolei Stolem Gniewino. Tym razem wygrał w Miastku ze Startem i było to czwarte z rzędu zwycięstwo beniaminka, a szósty mecz bez porażki. Inny rekord śrubuje KP Starogard Gdański. W Bytowie w meczu z Bytovią II ponownie zachował czyste konto i już od 630 minut nie stracił gola! W dołek spadł zespół z Kolbud. Tym razem przegrał u siebie z Gedanią Gdańsk 0:1 i był to trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa i spadł na 5 miejsce w tabeli.

Zapraszamy na podsumowanie kolejki, tym razem w innej formie niż zazwyczaj.

Jaguar Gdańsk – Gryf 2009 Tczew 5:0 (2:0)

Bramki: Pruszaczyk(1’), Rybiałek(44’), Sobczyk(53’,72’), Siwak(88’)

Jantar Ustka – Pogoń Lębork 2:4 (1:3)

Bramki: Wójcik(42’-k), Lisowski(89’) – Musuła(21’-k), Morawski(37’), Sychowski(44’-k), Miszkiewicz(73’)

MKS Władysławowo – Rodło Kwidzyn 0:7 (0:4)

Bramki: Górka(7,43’,50’,56’), Gretkowski(9’), Szalkowski(72’)

GKS Kolbudy – Gedania Gdańsk 0:1 (0:0)

Bramka: Ulczyński(25’-k)

Start Miastko – Stolem Gniewino 1:2 (1:0)

Bramki: Koniuszek(34’) – Łaga(64’), Kankowski(69’)

Bytovia II Bytów – KP Starogard 0:2 (0:0)

Bramki: Stanek(76’), Wohlert(84’)

Centrum Pelplin – Powiśle Dzierzgoń 2:0 (0:0)