Hat-trick Opłatkowskiego daje zwycięstwo Wikędowi

W środę w Święto Niepodległości Wikęd/GOSRiT Luzino pokonał na własnym boisku Anioły Garczegorze 3:1, przegrywając do przerwy 0:1. Wszystkie bramki dla podopiecznych trenera Wojciecha Pięty zdobył w drugiej połowie najlepszy strzelec drużyny, Krystian Opłatkowski.

Pierwsza połowa meczu wyglądała w naszym wykonaniu fatalnie, a na dodatek znów straciliśmy gola , chciało by się powiedzieć, w naszym stylu, po stałym fragmencie gry, kiedy to w 21 minucie po rzucie rożnym bramkę dla gości zdobył Tomasz Żółć. Oprócz tej bramki więcej goli do końca 1 połowy nie zobaczyliśmy i na przerwę Wikęd schodził przegrywając 0:1.

Po zmianie stron zobaczyliśmy odmienionych gospodarzy, którzy od pierwszych minut z determinacja ruszyli do odrabiania strat, co rusz przedostając się na przedpole bramki gości. Mimo kilku sytuacji do zdobycia bramki na gola wyrównującego musieliśmy czekać do 60 minuty, kiedy to po akcji Dariusza Mienika, Krystian Opłatkowski z najbliższej odległości zdobył swoja pierwsza bramkę w tym spotkaniu. Po tym golu Wiked jeszcze bardziej przyspieszył i już 8 minut później wyszedł na prowadzenie i znów autorem gola był Opłatkowski, który pokonał bramkarza Aniołów po dwójkowej akcji z Rutkowski. W 72 minucie było już 3:1. Tym razem asystę zanotował bardzo dobrze dzisiaj grający, Maksym Graczyk, po akcji którego Opłatkowski zdobył swoją 3 bramkę notując klasycznego Hat-tricka. Po niej na trochę obudzili się goście, ale nie znaleźli oni sposobu na pokonanie Roickiego i Wikęd po swoich najlepszych jesienią 45 minutach na własnym boisku może dopisać sobie bardzo ważne 3 punkty do ligowej tabeli.

Skład Wikęd/GOSRiT Luzino- Roicki- Miszka, Dąbrowski, Sobczyński, Bank ( 80 Kożyczkowski Maciej)- Mienik Dariusz, Tobiaski, Piątek, Graczyk – Opłatkowski ( 75 Mienik Adrian), Rutkowski ( 76 Roppel)