Gronowski show! Emocje w Lęborku, Przechlewie i Kwidzynie. Podsumowanie 12 kolejki.

Za nami 12 kolejka spotkań IV ligi. Najwięcej emocji było w Przechlewie. Remisowa bramka w doliczonym czasie gry dla Brdy, oraz 3 czerwone kartki. Tak w skrócie wyglądał mecz Brda-GOSRiT Luzino. Nie mniej emocji mieli kibice w Lęborku, gdzie Pogoń w końcówce meczu wygrała z Gryfem 2009 Tczew. Dziewięćdziesiąta minuta była też szczęśliwa dla Jaguara, który wyrównał stan meczu z liderem, Rodłem właśnie w ostatniej minucie meczu. Jaguar staje się pomału mistrzem remisów. To jego piąty z kolei. W Starogardzie Gdańskim bohaterem meczu – Jakub Gronowski, sam zdobył 5 bramek a KP rozgromiło MKS Władysławowo 8:0! Widać kryzys tam już minął. W Dzierzgoniu w meczu drużyn z czołówki lepsze Kolbudy. Anioły wygrywają mecze z rezerwami Bytovii i jak na razie punktują tylko w Garczegorzu. Gedania po serii pięciu meczów bez porażki uległa u siebie Jantarowi.

W meczach z dolnych rejonów tabeli Stolem lepszy od najsłabszego Zawisza, a Centrum remisuje ze Startem Miastko.

Zapraszamy na podsumowanie kolejki.

Pogoń Lębork – Gryf 2009 Tczew 1:0 (0:0)

Bramka: Morawski(86’)

Pogoń Lębork rozgrywała drugie spotkanie z rzędu na własnym boisku. Tym razem gościli beniaminka Gryf 2009 Tczew. Spotkanie aktywniej rozpoczęli goście, którzy po strzale z dystansu trafili w słupek. Pogoń z kolei konstruowała długie akcje, jednak ich ataki kończyły się przed polem karnym. Widać było, że Gryf przyjechał się bronić i szukać swoich szans w kontrach. W pierwszej połowie Pogoni brakowało szczęścia. Dwukrotnie zawodnicy trafiali w słupek. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Pogoń atakowała, Gryf się bronił. Po jednej z akcji Pogoni, Skibicki trafia w poprzeczkę. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, nadeszła 86 minuta. Na daleki wyrzut z autu zdecydował się Wesserling, piłka wpadła wprost na głowę Morawskiego i przelobowała golkipera z Tczewa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i z 3 punktów cieszyła się Pogoń.

KP Starogard Gdański – MKS Władysławowo 8:0 (6:0)

Bramki: Gronowski(17’,20’,29’,36’,42’), Stanek(15’), Dubiela(71’), Barłożewski(87’)

W Starogardzie już chyba nie pamiętają o kryzysie. Od czasu porażki w 7 kolejce z Luzinem, zespół ten jeszcze nie przegrał, notując 3 wygrane i remis, przy imponującym bilansie bramkowym 21-0! Bohaterem spotkania bez wątpienia był Jakub Gronowski, który w przeciągu 25 minut strzelił 5 bramek, a w ostatnich 3 meczach zdobył ich aż 10! Goście z Władysławowa mogli tylko patrzeć jaki horror zafundowali im gracze KPS. Do przerwy gospodarze prowadzili 6:0 nie dając pograć MKS-owi. Po takich 45 minutach kibice ostrzyli sobie apetyt na dwucyfrowy wynik, jednak KPS zdobył jeszcze tylko dwie bramki i skończyło się na 8:0. To drugie, tak wysokie zwycięstwo z rzędu na własnym boisku. Przed dwoma tygodniami KP Starogard rozgromił Jantar również 8:0. Aż strach pomyśleć co jeszcze w tej rundzie jesiennej zgotują swoim przeciwnikom zawodnicy KPS. MKS Władysławowo z pewnością długo zapamięta wizytę na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Górskiego.

Anioły Garczegorze – Bytovia II Bytów 1:0

Bramki: Smolarek(10’)

Anioły pokazały, że u siebie są groźnym zespołem. Tym razem pokonały rezerwy Bytovii 1:0. Zespół z Bytowa przyjechał bez graczy z szerokiej kadry pierwszego zespołu, który swój mecz również rozgrywał w sobotę. Jedynego gola w 10 minucie strzelił Smolarek. Anioły nie przegrały ostatnich 5 spotkań na własnym boisku i jedyne punkty jakie zgromadziło w lidze to właśnie te zdobyte na „Saharze”.

Rodło Kwidzyn – Jaguar Gdańsk 2:2 (0:0)

Bramki: Górka(70’), Szalkowski(79’) – Siwak(55’,90’)

Kibice w Kwidzynie byli świadkami ciekawego meczu. Naprzeciw siebie stanął lider z zespołem z jedną z najlepszych defensyw w lidze. Po pierwszej bezbramkowej połowie, emocje dopiero zaczęły się w drugich 45 minutach. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli przyjezdni i w 55 minucie Siwak zdobył gola dla Jaguara. Kolejne minuty to walka Rodła o bramkę. Plan ten przyniósł sukces w 70 minucie, a 9 minut później Rodło prowadziło już 2:1. Gdy wydawało się, że Kwidzynianie odniosą swoje 11 zwycięstwo w 12 meczach, do głosu doszedł Jaguar, a dokładniej ten który wyprowadził ich na prowadzenie. Ponownie Siwak zdobył gola i remis stał się faktem. Rodło po 6 kolejnych wygranych traci punkty, jednak wciąż pozostaje niepokonanym zespołem w lidze. Jaguar z kolei remisuje po raz 5 z rzędu.

Stolem Gniewino – Zawisza Borzytuchom 2:0

Bramki: Taube(51’), Łaga(89’)

W Gniewinie spotkały się dwa zespoły z dolnych rejonów tabeli. Zawisza na wyjeździe jeszcze nie wygrał, z kolei Stolem od 5 kolejek nie potrafił wygrać żadnego ligowego spotkania, notując 4 remisy i porażkę. Na „papierze” faworytem spotkania był Stolem, jednak po pierwszej połowie goście nie dali się zaskoczyć i mieliśmy bezbramkowy remis. Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla Stolemu. W 51 minucie po golu Taube wyszli na prowadzenie. W samej końcówce spotkania Łaga podwyższa na 2:0 i 3 punkty zostają w Gniewinie. Drugie ligowe zwycięstwo staje się faktem, z kolei Zawisza musi jeszcze poczekać na swoje pierwsze wyjazdowe punkty.

Brda Przechlewo – GOSRiT Luzino 2:2 (1:2)

Bramki: Chrapkowski(11’,90’+2) – Opłatkowski(16’,22’)

Sporo emocji dostarczył nam mecz w Przechlewie. Brda w dramatycznych okolicznościach zremisowała z GOSRiT Luzinem 2:2. Mecz obfitował w wiele fauli i kontrowersyjnych decyzji sędziego, który zdaje się nie zapanował nad przebiegiem tego meczu. W ostateczności ujrzeliśmy w Przechlewie aż 3 czerwone kartki, w tym dwie dla zawodników Brdy. Gola na wagę remisu zdobył Chrapkowski i było to jego drugie trafienie w tym meczu. Dla gości z koeli dwukrotnie strzelał Opłatkowski.

Centrum Pelplin – Start Miastko 0:0

Bez emocji i bez goli. Tak w skrócie można opisać to co działo się w Pelplinie. Mecz ten nie przyniósł nam fajerwerków i pokazał, że oba zespoły w tym sezonie raczej będą biły się o utrzymanie niż walkę o środek tabeli. Centrum mimo remisu, odnosi mały sukces. Zdobywa swój pierwszy punkt po serii 5 porażek z rzędu. Start Miastko podobnie, punkt po 3 porażkach z rzędu.

Powiśle Dzierzgoń – GKS Kolbudy 1:2 (0:1)

Bramki: Galeniewski(54’) – Borkowski(26’),Kwasny(73’)

W najciekawszym meczu tej kolejki. Wicelider, Powiśle przegrało u siebie z 3 zespołem w tabeli GKS Kolbudy. Mecz ten lepiej rozpoczęli goście i z jednobramkową zaliczką wychodzili na 2 połowę. Powiśle, znane z tego, że u siebie raczej nie przegrywa dość szybko wyrównało i od 54 minuty mieliśmy remis. Ostatnie słowo jednak należało do zespołu z Kolbud i Kwasny w 73 minucie zdobywa zwycięską bramkę. Powiśle po serii 6 spotkań bez porażki przegrywa i spada w tabeli na 3 miejsce.

Gedania Gdańsk – Jantar Ustka 1:3 (0:2)

Bramki: Wilhelm(80’) - Wójcik(2’), Cudziło(43’),