Porażka przed własną publicznością

W niedzielne południe na stadionie GOSRiT Luzino, odbyła się XXII kolejka spotkań IV Ligi R-Gol.com, gdzie Wikęd Luzino podejmował KS Olimpię Sztum.

Po losowaniu stron, sędzia rozpoczął mecz. Lepiej zaczęli zawodnicy gości bo już w trzeciej minucie spotkania objęli prowadzenie. Po tej bramce zawodnicy z Luzina zaczęli atakować i odrabiać straty. W 17 minucie strzał z 17 metrów Michała Dąbrowskiego, odbija piętką Krzysztof Wicki i mamy remis. Dwie minuty później świetny rajd Pawła Rutkowskiego lewą stroną boiska podanie do Krystiana Opłatkowskiego, który strzałem z 18 metrów pakuje futbolówkę w bramce przyjezdnych. W 36 minucie spotkania długie prostopadłe podanie obrońcy gości do swojego napastnika, który znalazł się w sytuacji sam na sam i doprowadza do remisu.

W drugiej części spotkania to praktycznie akcja za akcję ale pierwsi groźną okazję mieli podopieczni trenera Piotra Much, w którym po podaniu Krzysztofa Wickiego - Maksym Graczyk trafia w poprzeczkę bramki Olimpii. W 90 minucie spotkania rzut rożny dla Sztumu, zawodnik z narożnika wrzuca piłkę wprost na głowę kolegi, który podwyższa wynik na 2:3. Jeszcze w samej końcówce spotkania gospodarze mogli wyrównać ale po wrzutce Macka Plińskiego z rzutu wolnego minimalnie obok słupa trafił Krzysztof Wicki