Wikęd Luzino w ćwierćfinale Pucharu Polski

W  środowe popołudnie drużyna Wikęd Luzino, wybrała się do Lipusza by rozegrać mecz 1/8 Pucharu Polski z miejscową Wdą, która na co dzień gra w Klasie Okręgowej gr. II.

O godzinie 16:00 główny arbiter spotkania Dominik Sulikowski wyprowadził obie ekipy na środek boiska i po losowaniu rozpoczęliśmy mecz. Początek spotkania pokazywał już kto jest faworytem meczu. W 5 minucie Paweł Rutkowski strzałem z 17 metrów strzela minimalnie nad poprzeczką, minutę później świetne podanie Kamila Wenty do Krystiana Opłatkowskiego, jednak Krystian niecelnie zagrywa do Króla. W 10 minucie kolejny strzał Krystiana Opłatkowskiego jednak dobrą paradą popisał się bramkarz gospodarzy. W 13 minucie strzał Łukasz Króla ląduje w siatce bramki Wdy jednak uniesiona chorągiewka sędziego asystenta - spalony, W 15' groźna akcja Lipusza jednak strzał napastnika nad bramką Miotka. W 25 minucie meczu Białobrodzki zagrywa prostopadłą piłkę do Rutkowskiego ale Paweł strzela nie celnie. W 30 minucie spotkania piękny strzał Michała Dąbrowskiego z 30 metrów ale piłka odbija się od poprzeczki. W ostatniej minucie pierwszej połowy piękna akcja przyjezdnych najpierw Opłatkowski zagrywa do Króla ten piętką odgrywa do Wicona który strzela nad poprzeczką.

Początek drugiej części gry to kolejne ataki Wikędu. W 53 minucie rzut rożny dla gości, który wykonuje Kędziora zagrywa prost na głowę Opłatkowsiego ale i w tej sytuacji ponownie świetnie broni bramkarz Lipusza. Siedem minut później groźna akcja gości Rutkowski wykłada piłkę Graczykowi ale i w tej sytuacji nie ma zmiany wyniku - Masym trafia w obrońcę. W 87' Świetny rajd Pawła Rutkowskiego prawą stroną, który dogrywa piłkę na pustą bramkę Krystianowi Opłatkowskiemu a ten wpycha piłkę do siatki i prowadzimy 1:0. W ostatniej minucie spotkania Dariusz Mienik dogrywa z lewej strony do Graczyka a ten z 5 metrów strzela nad poprzeczką.

Skład Wikędu: Miotk - Pliński, Białobrodzki, Benke, Dąbrowski - Wenta (46' Kędziora), Rutkowski, Wicon, Bank (46' Mienik) - Opłatkowski, Król (46' Graczyk). Trener Piotr Munch, Kierownik: Adam Olejniczak