Remis ze Starem

W środę 26 sierpnia br. roku Wikęd/GOSRiT Luzino rozegrał ligowe spotkanie w Miastku z miejscowym Startem. Mimo, że już po 4 minutach po dwóch golach Jakuba Tobiaskiego prowadzili goście, spotkanie to ostatecznie zakończyło się remisem 2:2, po którym podopieczni trenera Wojciecha Pięty mogą czuć niedosyt. Praktycznie w pierwszej akcji meczu Wikęd wyszedł na prowadzenie, kiedy dośrodkowanie Piątka na gola strzałem z głowy zamienił wracający do pierwszego składu Jakub Tobiaski. Chwile później było już 2:0 i znów w roli głównej był Tobiaski, który najpierw wyłuskał piłkę stoperowi Startu, aby następnie w sytuacji sam na sam pokonać bramkarza gospodarzy. Po tych ciosach gospodarze długo nie mogli się pozbierać i gdyby wykorzystali to luzińscy zawodnicy zapewne zdobyli by dzisiaj komplet punktów. W miarę rozwoju wydarzeń na boisku do głosu zaczęli dochodzić gospodarze i po kontrataku w 30 minucie zdobyli oni gola kontaktowego. Do końca pierwszej połowy trwała wymiana ciosów, ale mimo kilku sytuacji do zdobycia gola do przerwy wygrywali goście 1:2. Po zmianie stron w pierwszej akcji Start doprowadził do wyrównania po rzucie rożnym, kiedy przy biernej postawie obrony zawodnik z Miastka z najbliższej odległości pokonał Prangę. Po tym golu zaczął się naprawdę ładny mecz z przewaga gości, którzy nie umieli już w tym meczu pokonać bramkarza z Miastka. Najlepsze sytuację do zdobycia gola miał dwu krotnie Mienik Dariusz, który będąc oko w oko z bramkarzem z Miastka za pierwszym razem minimalnie chybił a drugim uderzył wprost w niego. Gospodarze, którzy w tej części meczu skupili się na obronie swojej bramki, mieli również swoje okazję, ale więcej goli nie zobaczyliśmy i mecz ten zakończył się remisem 2:2, z którego bardziej zadowoleni powinni być gospodarze.

Skład Wikęd/GOSRiT Luzino: Pranga – Bank, Sobczyński, Pliński, Dabrowski (80 Białobrodzki)- Mienik Adrian ( 70 Wenta), Maszota, Tobiaski ( 84 Zając), Piątek, Mienik Dariusz- Opłatkowski ( 65 Rutkowski)
[Rozmiar: 959 bajtów]